Asociatia Limfom

CONTACTEAZA-NE 0788.306.205
IMPLICA-TE

Vrei sa ne sprijini

Aceasta asociatie s-a nascut din initiativa unui grup de pacienti, prin urmare se finanteaza din sponsorizari. Cel mai usor mod prin care poti sprijini aceasta asociatie este directionarea a 2% din impozitul pe venitul anual.

2009Spatiile publicitare, internetul, televiziunile toate anunta situatia unor cazuri disperate care au nevoie de ajutor pentru a se trata de o anumita boala.

Aceste cazuri nu sunt putine si in afara aspectelor financiare care le-ar putea usura suferinta mai au multe alte nevoi: nevoia de informare, nevoia de consiliere psihologica si reintegrare sociala etc.

De ce avem nevoie aceasta asociatie si de finantare?

2008b

• pentru ca vrem sa ii ajutam pe cei in suferinta
  • pentru ca vrem sa cream o platforma de comunicare intre pacienti, apartinatori si medici
  • pentru ca vrem sa ii informam si pe ceilalti despre importanta cunoasterii acestei boli si a semnelor si simptomelor sale

Aici veti gasi formularul care trebuie completat in vederea directionarii a 2% din impozitul pe venitul anual!
decl_230_2008